Telefon
WhatsApp

  • Rami Cuma Mah. Talimhane Cad. No:23/C 34055 Eyüpsultan/İstanbul
  • celal@mabed.com.tr.
  • 0(542) 632 20 27 - 0(212) 603 61 72
  • 0(212) 603 61 73
Mesh Asma Tavan Sistemleri

Mesh Asma Tavan Sistemleri

Mesh Asma Tavan Sistemi

Mesh asma tavan sistemi diğer bir ismi ile genişletilmiş örgü tavan sistemi olarak da bilinir. Bu isme sahip olmasındaki sebep ise üretim aşamasında çelik teller ile oluşturulan örgü şeklidir. Mesh tavan geleneksel T24-T15 tipi süspansiyon sisteminin çerçevesine gömülü metal kasetlerdir. Üretimi için hammadde, kesme ve ardından gerdirme yöntemi ile üretilen çelik hasırdır.

Günümüzde kullanılmakta olan asma tavan sistemleri içerisinde hava sirkülasyonu sağlaması sebebi ile Mesh asma tavan sistemi bir adım öne çıkmaktadır. Transparan görünümü ile uygulandığı mekânlara orijinal ve modern bir hava katmaktadır. Yarı geçirgenliği olan Mesh asma tavan sistemleri tavan tasarımı için monte edilebilmesinin yanı sıra cephe dekorasyon ve dekorasyonuna yönelik olarak da uyarlanarak mekân tavanlarına uygulanabilmektedir.

Mesh Asma Tavan Sisteminin Özellik ve Avantajları

  • Mesh asma tavan sistemi iç gösterir bir yapıya sahiptir bu yönü ile aydınlatma sistemleri birlikte organize bir şekilde monte edilerek uygulandığı mekânlara şık ve aydınlık bir ortam sağlar.
  • Oldukça dayanıklı malzemelerden meydana getirilen mesh asma tavan sistemleri kullanıcılarına sorun yaratmaz.
  • Özellikle endüstriyel ve sesli çalışma ortamlarında tercih edilebilir bir sistemdir. Bunun sebebi ise mesh tavan sistemlerinin ortamda bulunan sesi emebilme özelliğine sahip olmasıdır.
  • Özellikle kalabalık ve hava sirkülasyonu sıkıntısı yaşanan alanlarda kurtarıcı nitelikte olan mesh asma tavan sistemleri geçirgen yapısı sayesinde uygulandığı ortamların hava sirkülasyonunu arttırır.
  • Dekoratif olarak modernize edilmiş bir havası bulunan bu sistemler dekorasyon bakımından oldukça güzel ve hoş bir görüntü sergilemektedir. Bu sebeple hem mimar hem de bireyler tarafından oldukça ilgi görmektedir.
  • Bu asma tavan sistemlerinin belki de en önemli özellik ve avantajı ise ateşe karşı dayanıklı yanmaz bir sistem olmasıdır. Bu özelliği güvenlik açısından mesh asma tavanların tercih edilirliğini büyük oranda arttırmaktadır.

Mesh Asma Tavan Sistemi Montaj Süreci

Mesh asma tavan sistemlerinin üretim boyutu sabit olup 60x120 cm olarak üretilmekte ve istenilen ortamlara kısa süre içerisinde kolayca monte edilebilmektedir. Üretim malzemesi alüminyum ve galvaniz ikilisinden oluşmaktadır. Mesh asma tavan sistemi monte edilmeden evvel ilk olarak mekân sahibinin fikir görüş ve ihtiyaçları saptanır. Bu doğrultuda uygun alanlar belirlenerek önce taşıyıcı sistem tavana sabitlenir, daha sonrasında bu taşıyıcılara metal mesh sistemleri monte edilir.

Mesh Asma Tavan Sistemi Çeşitleri

Mesh asma tavanlar sistemlerinin ütülü asma tavan ve ütüsüz asma tavan olmak üzere iki farklı türü bulunmaktadır. Bunlardan hangi türün hangi mekân için uygun ve gerekli olduğuna ise uzman ekibimizin bilgi ve tecrübeleri ile siz değerli müşterilerimizin talep ve görüşleri doğrultusunda karar verilmektedir. Her iki çeşitte de ortak olarak bulunan özellikler mevcuttur. Bu değişmez özelliklerin en önemlisi ise mesh asma tavan sistemlerinin görüntüsü ve ortama kattıkları hoş görünümdür.

Mesh Asma Tavan Sistemi Kullanım Alanları

Mesh asma tavan sistemleri uygun görülen ve talep edilen her mekân ve ortama uygulanabileceği için özellikle fabrika ve geniş alanlı firmalarda daha çok kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bu tarz kalabalık ve sesli ortamlarda tercih edilmesinin en önemli sebepleri ise ses emici, darbeye ve ateşe dayanıklı olması ve hava sirkülasyonu hızlandırıcı bir yapıda olmasıdır. Öte yandan şık ve modern görünümü ile firmalara modern bir hava katmaktadır.

Mesh Asma Tavan Sistemi Fiyatları

Firmamız bünyesinde bulunan tüm ürünlerde olduğu gibi mesh asma tavan sistemlerinde de firma olarak önceliğimiz güvenli ve kaliteli ürün üretimidir. Bu doğrultuda hem sağlam hem de bütçenize ve mekânlarınıza uygun mesh asma tavan sistemleri için bizimle resmi web sitemiz ve iletişim adreslerimizden iletişime geçebilirsiniz.

Petek Asma Tavan
2023 Eylül 05, 10:51
Taşyünü Asma Tavan
2023 Eylül 05, 11:15