Telefon
WhatsApp

  • Rami Cuma Mah. Talimhane Cad. No:23/C 34055 Eyüpsultan/İstanbul
  • celal@mabed.com.tr.
  • 0(542) 632 20 27 - 0(212) 603 61 72
  • 0(212) 603 61 73
Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı

Clip-in asma tavan taşıyıcı standart ve en çok bilinen asma tavan yöntemidir. Clip-in asma tavanlarda üçgen kesitli omega taşıyıcılar bulunur. Bu taşıyıcılara alüminyum ya da galvaniz plakaların takılması ile Clip-in asma tavan modelinin teknik işlemi tamamlanmış olur. Bu standart sistemin diğer asma tavan modellerinden farkı T24 profilinin karolaj bir görüntü bulunmamaktadır. Bunun yerine metal plakaların birleştiği yerde ince bir derz çizgisi bulunur.

Clip-in asma tavan taşıyıcı standart olarak tabir edilen asma tavan modelidir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu standart asma tavan modellerinde birçok yerde rastlayabilirsiniz. Özellikle de çok kişinin girip çıktığı alanlarda bilhassa tercih edilir. Kamu binalarının vazgeçilmesi olan Clip-in asma tavan modellerini özellikle hastane, okul, belediye binaları gibi yerlerde bulmanız mümkün.

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı Sistemi

Clip-in asma tavan taşıyıcı sisteminde esas nokta alüminyum ya da galvaniz plakaların üçgen kesitli omega taşıyıcıya takılmasıdır. Buradaki püf nokta takma işleminin alttan yapılmasıdır. Standart asma tavan sisteminde taşıyıcılar gözükmez. Bu da Lay- On asma tavan sisteminden standart asma tavan sistemini ayıran en temel özelliktir. Taşıyıcıların gözükmemesi ile daha sade ve güzel bir görüntü elde edilmiş olur.

Standart asma tavan sisteminin montajı oldukça kolaydır. Montajı gibi sökülmesi de kolay olan bu sistemde bu önemli bir avantajdır. Müdahale edilmesi gerektiği zamanda büyük bir kolaylık sağlaması standart asma tavanın önemli özelliklerindendir.

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı Görünümü 

Standart asma tavan yöntemi olan Clip-in asma tavan yönteminde sade ve hoş bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Taşıyıcıların görünmüyor oluşu asma tavanın göz yormasını engeller ve sade bir görüntü oluşturur. Clip-in asma tavan sistemi monte edildiğinde düz ve sade bir tavan elde edilmiş olur.

Clip-in asma tavan sistemi monte edildikten sonra tavan insana ferahlık vermeye başlar. Odanızı daha ferah ve daha güzel bir hale getiren Clip-in asma tavan modeli sizlere ayrıca çeşitli görsel tasarım imkanları sunar. Clip-in asma tavanların diğer bir özelliği de sağlam görüntüleridir. Sapasağlam görünümü ile Clip-in asma tavanlarınızla kendinizi daha güvende hissedersiniz.

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcı Özellikleri

Clip-in asma tavan taşıyıcılar düz bir yapıya sahiptir. Ama bu düz yapı sizin isteğiniz doğrultusunda delikli ya da deliksiz hale getirebilir. Clip-in asma tavan taşıyıcıları odanıza göre çeşitli ebatlarda hazırlanabilir. Gerekli ölçümler yapıldıktan sonra odanıza en uygun boyutlarda standart asma tavan taşıyıcıları odanıza monte edilir. Kolay temizlenebilir olması ve de mikropları barındırmaması da sık tercih edilmesine olanak sağlamaktadır.

Clip-in tavan taşıyıcılar oldukça hafiftir. Tavanınızda ağırlık yapmaz ve tavanınızda çökme gibi ihtimalleri ortadan kaldırır. Clip-in asma tavan taşıyıcılarını sökmek ve takmak oldukça kolaydır. Bu da asma tavanı bazı noktalardan önemli hale getirmektedir. Ses yalıtımı sağlamak ve ısı kaybını önlemek Clip-in asma tavan taşıyıcıların oldukça önemli özelliklerindendir.

Clip-in Asma Tavan Taşıyıcıların Teknik Özellikleri

Clip-in asma tavan taşıyıcıları odanızın boyutlarına göre özel olarak ayarlanabilmektedir. Ama bazı standart ölçüler bulunmaktadır. Paneller 0.5 ile 0.6 mm arasında olmalıdır. Paneller için alüminyum ya da galvaniz palakalar tercih edilmelidir. Perforasyon seçeneği için en ideal olan ölçü Ø1.5mm olarak belirlenmiştir. Paneller ise T15 ya da T24 taşıyıcı panellerinden biri olarak tercih edilmelidir.

Taşyünü Asma Tavan
2023 Eylül 05, 11:15
Lay-On Asma Tavan
2023 Eylül 05, 11:19